MRC-35-SKW4H at 90 Metric Set Screw Coupling with Keyway
  • Mfr # MRC-35-SKW4H@90
  • Zoro # G6776046
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Bore Dia.
35 mm
Outside Dia.
63 mm
Length
114 mm
Material
Stainless Steel
Keyseat Size (In.)
10 x 5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MRC-35-SKW4H@90
Country of Origin
United States
Dimensions
Bore Dia.
35 mm
Outside Dia.
63 mm
Length
114 mm
Keyseat Size (In.)
10 x 5 mm