MRC-12-KW4H at 90 Metric Set Screw Coupling with Keyway
  • Mfr # MRC-12-KW4H@90
  • Zoro # G6774226
/ea
Key Features
Bore Dia.
12 mm
Outside Dia.
22 mm
Material
Steel
Length
38 mm
Keyseat Size (In.)
4 x 2.5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
MRC-12-KW4H@90
Country of Origin
United States
Dimensions
Bore Dia.
12 mm
Outside Dia.
22 mm
Length
38 mm
Keyseat Size (In.)
4 x 2.5 mm