2MISCC-20-20 Metric Two-Piece Industry Standard Clamping Coupling
  • Mfr # 2MISCC-20-20
  • Zoro # G6761720
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Bore Dia.
20 mm
Outside Dia.
42 mm
Material
Steel
Application
Metric clamping coupling provides high axial load and torque capacity.
Length
65 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
2MISCC-20-20
Country of Origin
United States
Dimensions
Bore Dia.
20 mm
Outside Dia.
42 mm
Length
65 mm