MISCC-15-15-S Metric One-Piece Industry Standard Clamping Coupling
  • Mfr # MISCC-15-15-S
  • Zoro # G6759359
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Bore Dia.
15 mm
Outside Dia.
34 mm
Material
Stainless Steel
Length
50 mm
Application
Metric clamping coupling provides high axial load and torque capacity.
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
MISCC-15-15-S
Country of Origin
United States
Dimensions
Bore Dia.
15 mm
Outside Dia.
34 mm
Length
50 mm