MRC-15-S-KW Metric Set Screw Coupling w/Keyway
  • Mfr # MRC-15-S-KW
  • Zoro # G6770297
/ea
Key Features
Bore Dia.
15 mm
Outside Dia.
31 mm
Material
Stainless Steel
Application
Length
50 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
MRC-15-S-KW
Country of Origin
United States
Dimensions
Bore Dia.
15 mm
Outside Dia.
31 mm
Length
50 mm
Keyseat Size (In.)
5 x 3 mm