  • Mfr # T4838XESD25
  • Zoro # G705627844
/ea
Key Features
Length
17
Overall Length
46
Weight
23
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
T4838XESD25
Country of Origin
Germany
Dimensions
Length
17
Size
2.5x60mm
Overall Length
46
Details
Item
Xonic Driver
Weight
23
Description
- Ergonomically designed handle with hollow rotating cap for ease of use & precise control
- Premium quality alloy steel blade for exceptional strength & durability
- Precision machined tip for an exact screw fit & damage free screwdriving
- Black anti-peel tips eliminates the risk of damage from flaking chrome
- Fully ESD compliant for safe use on sensitive electronic components
- Size: 2,5 mm
- Visible blade length: 60 mm
- Overall length: 157 mm