  • Mfr # SXT24S-07-98-09
  • Zoro # G315759706
Shape
Square
Width
24 in
Length
24 in
Height
29 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
SXT24S-07-98-09
Width
24 in
Length
24 in
Height
29 in
Column Dia.
3 in
Size
24 in
Shape
Square
Tabletop Color
Black Granite
Description
Not just for restaurants, these gray stamped steel bases fit into any environment. With a clean finish, these tables offer a modern design element. 29" Height for comfortable seating. Popular for offices, meeting room, and common spaces, as well as restaurants, bars, and hotels.
  • 1-1/4" High-Pressure Top with Backer Sheet on High Density Particle Board Core
  • Stamped steel base and top plate
  • 3" diameter steel column with two points of contact to table for added stability