  • Mfr # SXT30S-52-98-52
  • Zoro # G615759475
Shape
Square
Width
30 in
Length
30 in
Height
29 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
SXT30S-52-98-52
Width
30 in
Length
30 in
Height
29 in
Column Dia.
3 in
Size
30 in
Shape
Square
Tabletop Color
New England Driftwood
Description
Not just for restaurants, these gray stamped steel bases fit into any environment. With a clean finish, these tables offer a modern design element. 29" Height for comfortable seating. Popular for offices, meeting room, and common spaces, as well as restaurants, bars, and hotels.
  • 1-1/4" High-Pressure Top with Backer Sheet on High Density Particle Board Core
  • Stamped steel base and top plate
  • 3" diameter steel column with two points of contact to table for added stability