  • Mfr # AD3420TF-REC-15-13-35-CK
  • Zoro # G304288811
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
MFR #
AD3420TF-REC-15-13-35-CK
Description
Correll Adjustable Height Collaborative Desk. Gray Granite 34" X 20" Rectangular Thermal Fused Laminate top resists scratches, dents, paint, markers, crayons, and food and juice stains. Thermal Fused Laminate (TFL) is a resin infused laminate not glued on like high pressure laminate, it is fused to the board using a heat treatment process. Gray/Chrome adjustable height legs can be set from 25” to 35” in 1” increments and includes Hex Wrench for fast height adjustments. Mobile with 4 locking castors for easy mobility. Red T-Mold edging to protect the table as well as your walls. Heavy Duty yet portable for easy storage. Ideal for demanding environments. YOU CAN COUNT ON CORRELL: Correll was established in 1969 and has been in business for over 50 years. With our out Standing Customer Service, innovative new product lines, and the largest selection of Folding Tables available from any manufacturer, now, more than ever, you can count on Correll.