  • Mfr # PAD-ICCB109
  • Zoro # G312482119
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Color
Black
Material
Rubber
Width
7.3 in
Height
11.2 in
Compatible With
Apple - iPad (10th Generation)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
PAD-ICCB109
Country of Origin
China
Dimensions
Width
7.3 in
Height
11.2 in
Overall Height
11 13/64 in
Overall Width
7 19/64 in
Fits Screen Size
Depth
2.1 in
Maximum Screen Size Supported
10.9 in
Details
Color
Black
Material
Rubber
Compatible With
Apple - iPad (10th Generation)
Item
Tablet Case
Compatible Brand
Apple
Includes
AC Adaptor, Circle Cable Lock and Keys, Hardware, Charging Dock
Compatible Series
iPad 10.9 10th Gen
Features
Embedded Magnet, Impact Resistant, Splash Proof
Product Type
Tablet Case
Package Contents
Premium Wireless Inductive Charging Case for iPad 10th Gen 10.9" (1) VESA Plate (1) Inductive Charging Back Plate