  • Mfr # 9913P25-4-205
  • Zoro # G212669146
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Fixture Type
Down Chandelier
Lamp Quantity
4
Housing Finish
Brown
Lamp Type
E26
Energy Star Compliant
No
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
9913P25-4-205
Country of Origin
China
Dimensions
Diameter
25 in
Length
15 in
Details
Fixture Type
Down Chandelier
Lamp Quantity
4
Housing Finish
Brown
Lamp Type
E26
Energy Star Compliant
No
Mounting
Chain
Fixture Wattage
60 W
Finish
Voltage
120V
Color
Material
Metal
Installation Location
Indoor
Description
The Litani 4 Light Chandelier beautifully introduces texture and pattern into wherever it is placed. Add this 25 inch down chandelier to your living room or dining room and see it provide visual interest while creating a relaxing and inviting hangout environment.