  • Mfr # 89104SLLWHS
  • Zoro # G710724798
/ea
Key Features
Color
Silver
Length
89" - 104"
Material
Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
89104SLLWHS
Country of Origin
China
Dimensions
Length
89" - 104"
Details
Color
Silver
Material
Steel
Description
89in - 104in Steel Cargo Load Lock With Welded HoopsThis hardy steel bar will lock in your items in no time. Simply suction the ends to your parallel walls and enjoy safe storage. It can be extended to up to a whopping 104 inches. The welded hoops will aid in twisting for a tighter hold.
  • •Welded hoops add security to this bar's capabilities
  • •Ratchets tight, with rubber pads for a secure hold
  • •Adjustable Length: 89" - 104"