16AT5/1125US Timing Belt, AT5US, 16 x 1125mm PL, T225
  • Mfr # 16AT5/1125US
  • Zoro # G108303390
/ea
Key Features
Outside Length
44.29 in
Pitch Length - Timing Belts
44.3 in
Top Width
0.63 in
Material
Steel
V-Belt Section
AT5US
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
16AT5/1125US
Country of Origin
Hong Kong
Dimensions
Outside Length
44.29 in
Pitch Length - Timing Belts
44.3 in
Top Width
0.63 in