20T10/2800US Timing Belt, T10US, 20 x 2800mm PL, T280
  • Mfr # 20T10/2800US
  • Zoro # G008297942
/ea
Key Features
Outside Length
110.24 in
Pitch Length - Timing Belts
110.2 in
Top Width
0.787 in
Material
Steel
V-Belt Section
T10US
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
20T10/2800US
Country of Origin
China
Dimensions
Outside Length
110.24 in
Pitch Length - Timing Belts
110.2 in
Top Width
0.787 in