250-S5M-1000 Timing Belt, S5M, 25 x 1000mm PL, T200
  • Mfr # 250-S5M-1000
  • Zoro # G508324018
/ea
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
200
Gearbelt Type
Dura-Sync Torque
Width - Timing Belts
1000 mm
Outside Length
39.37 in
Pitch Length - Timing Belts
5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
250-S5M-1000
Country of Origin
China
Dimensions
Width - Timing Belts
1000 mm
Outside Length
39.37 in
Pitch Length - Timing Belts
5 mm