32T10/1560R Timing Belt, T10R, 32 x 1560mm PL, T156
  • Mfr # 32T10/1560R
  • Zoro # G508296797
/ea
Key Features
Material
Fiberglass
Top Width
1.26 in
V-Belt Section
T10R
Outside Length
61.42 in
Pitch Length - Timing Belts
61.4 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
32T10/1560R
Country of Origin
China
Dimensions
Top Width
1.26 in
Outside Length
61.42 in
Pitch Length - Timing Belts
61.4 in