4400-S14M-1932 Timing Belt, S14M, 440 x 1932mm PL, T138
  • Mfr # 4400-S14M-1932
  • Zoro # G708329684
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Outside Length
76.06 in
Pitch Length - Timing Belts
76.063 in
V-Belt Section
S14M
Top Width
17.323 in
Material
Fiberglass
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
4400-S14M-1932
Country of Origin
Hong Kong
Dimensions
Outside Length
76.06 in
Pitch Length - Timing Belts
76.063 in
Top Width
17.323 in