50T10/1610US Timing Belt, T10US, 50 x 1610mm PL, T161
  • Mfr # 50T10/1610US
  • Zoro # G108304106
Material
Steel
Outside Length
63.39 in
Pitch Length - Timing Belts
63.4 in
Top Width
1.969 in
V-Belt Section
T10US
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
50T10/1610US
Country of Origin
Hong Kong
Dimensions
Outside Length
63.39 in
Pitch Length - Timing Belts
63.4 in
Top Width
1.969 in