D2240-14M-170 Timing Belt, D14M, 170 x 2240mm PL, T160
  • Mfr # D2240-14M-170
  • Zoro # G808299726
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Item - Timing Belts
Synchronous Belt
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Sync Torque
Pitch Length - Timing Belts
14 mm
Number of Teeth - Timing Belts
160
Width - Timing Belts
170 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
D2240-14M-170
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
14 mm
Width - Timing Belts
170 mm
Outside Length
2240 mm