D3360-14M-55 Timing Belt, D14M, 55 x 3360mm PL, T240
  • Mfr # D3360-14M-55
  • Zoro # G408308057
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Item - Timing Belts
Synchronous Belt
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Sync Torque
Pitch Length - Timing Belts
14 mm
Number of Teeth - Timing Belts
240
Width - Timing Belts
55 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
D3360-14M-55
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
14 mm
Width - Timing Belts
55 mm
Outside Length
3360 mm