  • Mfr # WK4500-120-6-A
  • Zoro # G3124217
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Features
Cylinder Works in any Position, End Position Control by Magnetic Field Sensing, High Durability
Overall Length
420.00mm
Max. Vertical Clamp Stroke
120.00mm
Color
Red
Max. Input Air Pressure
87 psi
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
WK4500-120-6-A
Country of Origin
Germany
Dimensions
Overall Length
420.00mm
Port Size
G1/4
Overall Width
145.00mm
Details
Item
Swing/Toggle Clamp
Features
Max. Vertical Clamp Stroke
120.00mm
Color
Red
Max. Input Air Pressure
87 psi
Max. Operating Temperature
167 Degrees F
Min. Operating Temperature
23 Degrees F
Description
Swing/Toggle Clamp, Overall Length 420.00mm