  • Mfr # DQ-ADP36EH-4817
  • Zoro # G2224273
/ea
Key Features
Voltage
12V DC
Height
1.5 in
For Use With
Maximum Output Power
36 W
Outer Tip Size
0.19 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
DQ-ADP36EH-4817
Country of Origin
China
Dimensions
Height
1.5 in
Outer Tip Size
0.19 in
Inner Tip Size
66.9 mil
Depth
7 in
Width
5 in
Details
Item
AC Adapter
Voltage
12V DC
For Use With
Maximum Output Power
36 W
Maximum Output Current
3 A
Device Supported
Netbook
Output Voltage
12 V DC