Denaq DQ-UA90W-10 AC Adapter - 90 W - 1
  • Mfr # DQ-UA90W-10
  • Zoro # G2224440
/ea
Key Features
Voltage
15 to 24V DC
Height
1.5 in
Color
Black
Standards
CE
For Use With
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
DQ-UA90W-10
Country of Origin
China
Dimensions
Height
1.5 in
Depth
5 in
Width
2.3 in
Details
Item
AC Adapter
Voltage
15 to 24V DC
Color
Black
Standards
CE
For Use With
Number of Power Tips
10
Features
Maximum Output Power
90 W
Universal Adapter
Yes
Device Supported
Notebook
Selectable Output Voltage
Yes
Multiple Power Tips
Environmentally Friendly
Output Voltage
15 V DC - 24 V DC