  • Mfr # 20X30X7TC-BX
  • Zoro # G912496943
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
20X30X7TC-BX
Country of Origin
United States
Description
Lip Seal; 20MM Shaft Dia; 30MM Housing Bore; 7MM Nominal Width; Nitrile Lip; Solid Seal; 7MM Actual Width; Spring Loaded; 2 Sealing Lips; Carbon Steel Garter Lip Retainer; Steel and Rubber Case Construction; TC Seal Design Code