  • Mfr # SDN35CXA-FTB
  • Zoro # G0961651
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Type
First Time Buyer
Includes
Number of Pieces
14
Series
SDN 35
Thread Size
3/4"-16
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
SDN35CXA-FTB
Country of Origin
United States
Dimensions
Thread Size
3/4"-16
Body Width
3.5 in
Tool Holder Size - Minimum
0.75 in
Overall Height
5.65 in
Centerline Height - Maximum
2.25 in
Compatible Shank Size - Minimum
3/4 in
Compatible Shank Size - Maximum
1 in
Tool Holder Size - Maximum
16 in
Body Height
3.25 in