  • Zoro # G712445844
Key Features
SAE or Metric
Metric
Splined Bore Diameter
12.44 mm
Head Diameter
18.32 mm
Shoulder Length (In)
0.35 in
Shoulder Diameter
11.94 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Zoro #
G712445844
Dimensions
Splined Bore Diameter
12.44 mm
Head Diameter
18.32 mm
Shoulder Length (In)
0.35 in
Shoulder Diameter
11.94 mm
Thread Size
M12-1.50
Under Head Length
1.339 in
Thread Diameter
M12
Thread Length (In)
0.99 in
Knurl Diameter (In)
0.49 in
Details
SAE or Metric
Metric
Includes
10 Studs
Thread Pitch
1.5 mm