  • Mfr # DWRRHD13.0MM
  • Zoro # G510548822
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Flute Type
Straight
Shank Type - Machining
Round
Primary Material Application
Aluminum, Brass, Bronze, Cast Iron, Copper, Iron, Metal, Nickel, Steel, Plastic
Cutting Direction - Machining
Right Hand
Material
High Speed Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
DWRRHD13.0MM
Country of Origin
China
Dimensions
Size - Decimal
13.00 mm
Size
13 mm