  • Mfr # DWDDL12X1/8
  • Zoro # G1944655
/ea
Key Features
Overall Length
12 in
Drill Bit Point Angle
118 Degrees
Material - Machining
High Speed Steel
Finish - Machining
Uncoated (Bright)
Number of Flutes
2
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
DWDDL12X1/8
Country of Origin
China
Dimensions
Drill Bit Size
1/8 in
Overall Length
12 in
Shank Dia.
1/8 in
Flute Length
9 in