  • Mfr # DAM13X7/8
  • Zoro # G1946798
/ea
Key Features
Material - Machining
Carbide Tipped
Finish - Machining
Black Oxide
Shank Type - Machining
Round
Cutting Direction
Right Hand
Flute Length
1 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
DAM13X7/8
Country of Origin
China
Dimensions
Drill Bit Size
7/8 in
Overall Length
13 in
Shank Size
1/2 in
Flute Length
1 in