  • Mfr # EE8100W-POE650
  • Zoro # G305174540
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Maximum Power Point
100 W
Voltage @ Maximum Power Point
12/48V DC
Current @ Maximum Power Point
650 WH
Overall Width
27 in
Overall Height
45 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
EE8100W-POE650
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Width
27 in
Overall Height
45 in
Overall Depth
27 in
Details
Item
Solar Panel
Maximum Power Point
100 W