  • Mfr # 5340HG-1X10X3
  • Zoro # G400771132
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
10"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
5340HG-1X10X3
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
10"
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
1, 10" X 3ft Buna HG 40