  • Mfr # 6050-1X10X3TAPE
  • Zoro # G700781961
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
10"
Rubber Length
3'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
6050-1X10X3TAPE
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
10"
Rubber Length
3'
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene, Rubber Width 10 in, Rubber Length 3 ft, Rubber Thickness 1 in, 50A, Adhesive Backing