  • Mfr # 387-1X12X15
  • Zoro # G300770075
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
12"
Rubber Length
15'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
387-1X12X15
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
12"
Rubber Length
15'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
3000 PSI
Description
Rubber Roll, Gum, Rubber Width 12 in, Rubber Length 15 ft, Rubber Thickness 1 in, 40A, Plain Backing