  • Mfr # 2080-1X12X15TAPE
  • Zoro # G700774482
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
12"
Rubber Length
15'
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
2080-1X12X15TAPE
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
12"
Rubber Length
15'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Rubber Roll, Neoprene, Rubber Width 12 in, Rubber Length 15 ft, Rubber Thickness 1 in, 70A, Adhesive Backing