  • Mfr # 1030HG-1X24X10TAPE
  • Zoro # G600776111
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1030HG-1X24X10TAPE
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
Durometer
30A
Tensile Strength (PSI)
1200 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 24 in, Rubber Length 10 ft, Rubber Thickness 1 in, 30A, Adhesive Backing