  • Mfr # 4050-1X24X15
  • Zoro # G700769068
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
24"
Rubber Length
15'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
4050-1X24X15
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
24"
Rubber Length
15'
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Roll, Buna-N, Rubber Width 24 in, Rubber Length 15 ft, Rubber Thickness 1 in, 50A, Plain Backing