  • Mfr # 1030HG-1X24X15TAPE
  • Zoro # G700776202
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
24"
Rubber Length
15'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1030HG-1X24X15TAPE
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
24"
Rubber Length
15'
Durometer
30A
Tensile Strength (PSI)
1200 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 24 in, Rubber Length 15 ft, Rubber Thickness 1 in, 30A, Adhesive Backing