  • Mfr # 1500-1X24X4TAPE
  • Zoro # G900771922
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
24"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1500-1X24X4TAPE
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
24"
Rubber Length
4'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
800 PSI
Description
Rubber Roll, SBR, Rubber Width 24 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 1 in, 70A, Adhesive Backing