  • Mfr # 1040HG-1X24X5TAPE
  • Zoro # G500775245
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1040HG-1X24X5TAPE
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1200 PSI
Description
1, 24" X 5ft Tape Neo HG40