  • Mfr # 4070-1X36X4TAPE
  • Zoro # G200770625
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
4070-1X36X4TAPE
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
1, 36" X 4ft Tape Buna Commerical 70