  • Mfr # 5389HG1/16X12X10TAPE
  • Zoro # G100776093
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
5389HG1/16X12X10TAPE
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
1/16, 12" X 10ft Tape Buna HG 50