  • Mfr # 50040-1/16X12X4
  • Zoro # G7403544
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
50040-1/16X12X4
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Roll, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 12 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 1/16 in, 40A, Plain Backing