  • Mfr # 50040-1/16X12X5
  • Zoro # G7403648
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
50040-1/16X12X5
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
1/16, 12" X 5ft Neo Economy 40