  • Mfr # 1040HG-1/16X12X5
  • Zoro # G500772237
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1040HG-1/16X12X5
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1200 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 12 in, Rubber Length 5 ft, Rubber Thickness 1/16 in, 40A, Plain Backing