  • Mfr # 5340HG-1/16X24X10
  • Zoro # G800779578
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
5340HG-1/16X24X10
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
1/16, 24" X 10ft Buna HG 40