  • Mfr # 387-1/16X24X10TAPE
  • Zoro # G100776475
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
387-1/16X24X10TAPE
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
3000 PSI
Description
Rubber Roll, Gum, Rubber Width 24 in, Rubber Length 10 ft, Rubber Thickness 1/16 in, 40A, Adhesive Backing