  • Mfr # 1500-1/16X24X15TAPE
  • Zoro # G300778910
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
24"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1500-1/16X24X15TAPE
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
24"
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
800 PSI
Description
Rubber Roll, SBR, Rubber Width 24 in, Rubber Length 15 ft, Rubber Thickness 1/16 in, 70A, Adhesive Backing