  • Mfr # 5340HG-1/16X24X4
  • Zoro # G600779365
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
24"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
5340HG-1/16X24X4
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
24"
Rubber Length
4'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Sheet Rubber, 1/16, 24" X 4ft Buna High Grade 40 Durometer