  • Mfr # 5389HG-1/16X24X4
  • Zoro # G000768655
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
24"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
5389HG-1/16X24X4
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
24"
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Sheet Rubber, 1/16, 24" X 4ft Buna High Grade 50 Durometer