  • Mfr # 365HG-1/16X24X4
  • Zoro # G400770197
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
24"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
365HG-1/16X24X4
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
24"
Rubber Length
4'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 24 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 1/16 in, 70A, Plain Backing